Szabó Bence reméli, hogy a távozó klasszisok nélkül is eredményes lesz a csapat
VÍVÁS - EURÓPA-BAJNOKSÁG, ZALAEGERSZEG. Szabó Bence reméli, hogy a távozó klasszisok nélkül is eredményes lesz a csapat
Négy érem? Maga a boldogság!
F. M., M. A.
NS, 2005-06-27
Keddtõl újból pástra lépnek az öreg kontinens legjobb vívói, és a sportág hívei örülhetnek, mert Zalaegerszeg "igazi" Európa-bajnokságnak ad otthont. A tavalyi ugyanis "csonka" Eb volt. Az olimpia közelsége miatt több szövetség - persze voltak kivételek - nem az elsõ vonalát küldte pástra Koppenhágában. A magyarok is csak B-csapattal szerepeltek, mert az "ászok" Athénra készültek.
2/2
Háromszakaszos Eb-történet, az Eb mûsora
Éppen tíz éve rendezett legutóbb Európa-bajnokságot a Magyar Vívószövetség, és érdekesség, hogy - az 1991-es budapesti világbajnokság után - csakúgy, mint keddtõl, akkor is vidéki város adott otthont a küzdelmeknek: 1995-ben Keszthelyen, ezúttal pedig Zalaegerszegen randevúznak a kontinens legjobbjai.
Ha fellapozzuk az Eb-k krónikáját, három korszakra tagolhatjuk a történetet. A nyitányt az 1921-es ostendei viadal nyitotta, majd 1935-ben megszakadt a sorozat, pontosabban 1937-tõl a világbajnokságok váltották fel az öreg kontinens versenyét. A sportág vezetõi 1981-ben újraéleszették a versenyt, de 1982 után ismét lemondtak róla. A harmadik korszak 1991-ben kezdõdött, és él azóta is, bár itt is voltak változások. Míg 1991-ben Bécsben egyéni és csapatversenyeket is rendeztek, 1992-tõl 1997-ig csak egyéniben osztottak érmeket. Jött az újabb változás: 1998-ban visszahozták a csapatok küzdelmeit, és azóta él ez a forma, így Zalaegerszegen is megrendezik mind a hat szakág egyéni és csapatküzdelmeit is.
Az Eb mûsora és a magyar indulók
június 28.: nõi kard egyéni (Csaba Edina, Nagy Orsolya, Sznopek Gabriella, Varga Dóra) és férfi tõr egyéni (Berjozkin Anton, Huszka Zsombor, Szabados Gábor, Mazza Lorenzo) június 29.: nõi párbajtõr egyéni (Kiskapusi Dóra, Révész Julianna, Szász Emese, Tóth Hajnalka) és férfi kard egyéni (Fodor Kende, Lengyel Balázs, Nemcsik Zsolt, Kósa Miklós) június 30.: férfi tõrcsapat (Berjozkin Anton, Huszka Zsombor, Mazza Lorenzo, Szabados Gábor) és nõi kardcsapat (Csaba Edina, Nagy Orsolya, Sznopek Gabriella, Varga Dóra - tartalék: Gergácz Veronika) július 1.: férfi párbajtõr egyéni (Boczkó Gábor, Fekete Attila, Imre Géza, Kovács Iván) és nõi tõr egyéni (Knapek Edina, Mohamed Aida, Varga Katalin, Varga Gabriella) július 2.: férfi kardcsapat (Decsi Tamás, Fodor Kende, Lengyel Balázs, Nemcsik Zsolt) és nõi párbajtõrcsapat (Hormay Adrien, Révész Julianna, Szász Emese, Tóth Hajnalka); az Európai Vívószövetség választó közgyûlése július 3.: férfi párbajtõrcsapat (Boczkó Gábor, Fekete Attila, Imre Géza, Kovács Iván - tartalék: Pádár Tamás) és nõi tõrcsapat (Knapek Edina, Mohamed Aida, Varga Katalin, Varga Gabriella - tartalék: Berta Adrienn)