
|
 |
|
Szabó Bence megtette javaslatát (Fotó: Németh Ferenc) |
– A ranglistákat vettem figyelembe minden nyitott kérdésnél – kezdte Szabó. – Férfi kardban biztos volt az idényben remeklő Ferjancsik, Nemcsik és Lengyel egyéni indulása, a csapat negyedik helyéért Fodor és Decsi harcolt egymással. Egyikük vívása sem volt meggyőző, végül Fodorra voksoltam a jobb ranglistahelyezése miatt. – Női kardban a zónaversenyen szereplőről kellett határoznia. – A férfiakkal ellentétben a nők egész évben gyengén muzsikáltak, egyetlen Világkupa-döntős helyet sem szereztek. A zónaversenyen Nagy próbálhatja meg a kvótaszerzést, mivel ő a ranglista legjobbja, de az ő produkciójával sem voltam elégedett. – Férfi párbajtőrözőink az utolsó csapat Vk-viadalon harcolták ki az olimpiai részvételt, ezt követően azt kellett eldönteni, ki lesz egyéni induló, illetve a negyedik csapattag. – Az egyéni versenyre Boczkó és Imre mellett Kovácsot jelölöm, aki iszonyú teher alatt nagyot hajrázott. A kvóta megszerzésekor, Vancouverben is jól vívott ugyan, de még nem volt meggyőző. A bogotai ezüstérmével azonban eldőlt a kérdés. A negyedik csapattag Kulcsár lesz, de már most jelzem, hogy Krisztián teljes értékű csapattagként utazik, vagyis taktikai csereként is pástra léphet, nem csak sérülés, illetve rossz vívás esetén. Ugyanez vonatkozik a női párbajtőrre is, amelyben az egyéni indulók, Hormay, Mincza és Nagy mellett Tóth is szerepet kap a csapatversenyen, hiszen nagy része van a kvótaszerzésben. – A kvalifikáció lezárult, a következő cél az olimpia. – Néhány hét pihenőt kapnak a versenyzők, majd Tatán elkezdjük a felkészülést. Túl vagyunk a fizikailag és idegileg is megterhelő időszakon, és örömmel mondhatom, hogy a férfi párbajtőrözők jó szereplése, kvótát hozó hajrája miatt a legrizikósabb fegyvernemben is rend van, mindenki egyfelé húz. Remélem, ez az állapot kitart az olimpiáig.
Olimpiai résztvevők |

|
Véglegessé vált, hogy az egyes fegyvernemekben mely országok válogatottjai indulhatnak az athéni olimpia csapatversenyeiben. A magyarok férfi és női párbajtőrben, illetve férfi kardban léphetnek pástra. A görög fővárosban női tőrben és női kardban nem rendeznek csapatversenyt.
A résztvevők. Női párbajtőr: Németország, Magyarország, Kína, Oroszország, Franciaország, Koreai Köztársaság, Kanada, Dél-afrikai Köztársaság. Férfi párbajtőr: Franciaország, Oroszország, Németország, Magyarország, Ukrajna, Kína, Egyesült Államok, Egyiptom. Férfi kard: Oroszország, Magyarország, Franciaország, Ukrajna, Olaszország, Kína, Egyesült Államok, Egyiptom. Férfi tőr: Németország, Olaszország, Kína, Oroszország, Franciaország, Koreai Köztársaság, Egyesült Államok, Egyiptom. Valamelyik fegyvernemben – valószínűleg női párbajtőrben – a rendező görögök is indítanak csapatot. |